Jak schudnąć z tkanki tłuszczowej?

udostępnij
Jak schudnąć z tkanki tłuszczowej

Redukcja tkanki tłuszczowej, jak spalić tłuszczyk z brzucha, szybkie zbicie tkanki tłuszczowej – to frazy, które bardzo często wpisywane się w wyszukiwarce internetowej. Niestety problem jest dość spory. Otyłość dosięga osób w różnym wieku, jednakowo dorosłych i dzieci. Wraz z nią często rozwijają się poważne schorzeń. Coraz więcej osób ma świadomość zagrożenia. Dlatego zaczyna się szukanie sposobów na redukcję zbędnych kilogramów. Wielu z nas chce skorzystać z szybkich sposób. To nie zawsze wychodzi na korzyść. Zatem jak zredukować tkankę tłuszczową w bezpieczny sposób? Podpowiadamy!

redukcja tkanki tłuszczowej

Na czym polega redukcja tkanki tłuszczowej?

Zacznijmy od samego pojęcia tkanki tłuszczowej. Czym jest? Tkanka tłuszczowa jest swoistym magazynem naszego ciała. Przechowuje zapasy tłuszczu, które następnie wykorzystuje, gdy nie ma dostępu do żywności. To naturalna funkcja organizmu, która pierwotnie pozwalała przetrwać czasy głodu. W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa nie musi zmagać się z podobnymi problemami. Jednak skoro jest to naturalna funkcja organizmu, to nie zanikła. Co więcej, jeśli zjemy więcej kalorii, niż nasz organizm będzie w stanie zużyć, odłoży nadwyżkę w formie fałdek tkanki tłuszczowej. Najczęściej da się to zauważyć w okolicy brzucha, ud lub pupy. Oczywiście możemy wykorzystać te rezerwy, ale nie każdy jest tym zainteresowany. Skutkuje to coraz większą masą ciała i zastanawianiem się, jak schudnąć z tkanki tłuszczowej. Nie jest to jednak takie trudne. Wystarczy wdrożyć w odpowiednim czasie działania, które pozwolą zatrzymać przybieranie na wadze i zachować masę ciała na optymalnym poziomie. Możemy to zrobić w dwojaki sposób: poprzez obniżenie kaloryczności diety lub wprowadzenie ćwiczeń na zbicie tkanki tłuszczowej. W pierwszym przypadku pomocny może okazać się catering dietetyczny, zwłaszcza że można go dopasować do swoich celów. Do wyboru mamy też wiele programów żywieniowych, w tym na przykład odchudzająca dieta pudełkowa. Jeszcze lepsze i szybsze efekty można uzyskać, gdy dobrze skomponowana dieta zostanie połączona z większą ilością ruchu. 

redukcja tkanki tłuszczowej

Jaką dietę zastosować na redukcji tkanki tłuszczowej?

Jeśli zdecydujemy się na redukcję tkanki tłuszczowej przy pomocy diety, to musimy zacząć od obliczenia swojego codziennego zapotrzebowania kalorycznego. Ważne, by przy wyliczeniach nie uwzględniać aktywności fizycznej. Dzięki temu dowiemy się, ile kilokalorii może zużyć nasze ciało bez wysiłku. W wyliczeniu podstawowej przemiany materii (PPM) pomogą nam następujące wzory:

PPM mężczyzny = 66,47 + (13,7 x masa ciała w kg) + (5 x wzrost w cm] – [6,76 x wiek w latach]

PPM dla kobiety = 655,1 + (9,567 x masa ciała w kg) + (1,85 x wzrost w cm) – (4,68 x wiek w latach)

Aby redukcja tkanki tłuszczowej była skuteczna, musimy jeszcze ustalić odpowiedni deficyt kaloryczny. Warto to robić rozważnie, z pomocą specjalistycznych narzędzi lub dietetyka. Wsparcie fachowca będzie nieocenione, zwłaszcza że to wykwalifikowana i doświadczona osoba. Ustalając deficyt kaloryczny, weźmie pod uwagę ogólny stan organizmu, predyspozycje i wyznaczone cele. Dietetyk jest również w stanie pomóc przy ułożeniu jadłospisu. Jest to ważne, ponieważ tylko pełnowartościowa i różnorodna dieta ułatwi zrzucanie tkanki tłuszczowej. Dostarczy też organizmowi wszystkich składników odżywczych i nie narazi go na niedobory, czy problemy zdrowotne. 

tłuszcz trzewiowy jak się pozbyć

Tłuszcz trzewiowy jak się go pozbyć dietą?

Mając na celu pozbycie się tkanki tłuszczowej, trzeba skupić się nie tylko na tym, co widać gołym okiem, ale też na zmianach wewnątrz organizmu. Dokładniej mówiąc chodzi o tkankę wisceralną, czyli również tkankę tłuszczową, ale taką, która otacza narządy wewnętrzne. Tłuszcz trzewny jest ważny, ponieważ chroni nasze organy w razie ucisku lub upadku. Jednak jego nadmiar może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego nie powinniśmy skupiać się wyłącznie na redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha. O wiele ważniejsze jest to, tłuszcz trzewiowy jak się go pozbyć. Najskuteczniejsza po raz kolejny okazuje się zdrowa dieta i racjonalne podejście do wyboru produktów. Należy zrezygnować z jedzenia żywności wysoko przetworzonej. Niewskazane są fast foody, tłuszcze trans i alkohol. Za to redukcja tłuszczu trzewiowego będzie prostsza, gdy będziemy jeść dużo zielonych warzyw i produktów bogatych w omega 3. W diecie pudełkowej ich nie zabraknie, zwłaszcza jeśli postawimy na ofertę najlepszych firm z branży. 

utrata tkanki tłuszczowej

Jak zredukować tłuszcz ćwiczeniami?

Wspominaliśmy, że utrata tkanki tłuszczowej możliwa jest nie tylko dietą, ale też większą dawką ruchu. Zatem jak zredukować tłuszcz ćwiczeniami? Bardzo dobre efekty dają treningi interwałowe lub tabata trwająca około trzydziestu minut. Są bardzo intensywne i zmuszają organizm do spalania tłuszczu podskórnego i tego, który okala narządy wewnętrzne.