Dieta Vegetarian

Poznaj pełnowartościową i odpowiedni zbilansowaną odsłonę diety wegetariańskiej. Pyszne posiłki, które dostarczą Twojemu organizmowi tego, co najlepsze.

Kluczowe produkty

Dieta vegetarian to opcja kierowana do osób, które z różnych powodów zdecydowały się przestać spożywać mięso, a jednocześnie chcą zadbać o odpowiednio zbilansowaną i pełnowartościową dietę.

Dieta wegetariańska zakłada eliminacje drobiu, wieprzowiny, wołowiny, ryb oraz owoców morza. W zamian za to, codzienny jadłospis opiera się na warzywach, owocach, produktach zbożowych oraz nasionach. Dieta dopuszcza również spożywanie produktów odzwierzęcych takich jak jajka czy nabiał. Ważne są też rośliny strączkowe oraz produkty sojowe.

Do przygotowania dań wykorzystujemy jedynie produkty wysokojakościowe. W przypadku diety wegetariańskiej, szczególnie dużą wagę przykładamy do warzyw i owoców – dbamy o to, aby wybierać te świeże oraz (w miarę możliwości) sezonowe produkty.

Zawartość białka

15-20%

Zawartość węglowodanów

45-55%

Tłuszcze

25-35%

Dieta Vegetarian dostępna w pakiecie FIT - codziennie 25 dań do wyboru.

Zakres kcal: 1000 - 4000 kcal

Cena od: 59zł

Jak prowadzić dietę wegetariańska?

Każdy, kto zdecyduje się na wyeliminowanie ze swojej codziennej diety pewnej grupy produktów powinien pamiętać o wszystkich możliwych konsekwencjach. Ryby i mięso są przede wszystkim świetnymi źródłami wartościowego białka. Co za tym idzie, wegetarianie powinni dbać o odpowiedni poziom tego ważnego makroskładnika w swoich posiłkach. W naszych cateringach znajdziecie świetne roślinne alternatywy m.in. fasolę, soczewicę czy tofu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku tłuszczy, które w standardowej diecie mają swoje źródło w mięsie oraz rybach. Pakiet wegetariański zadba o zdrowe źródła wartościowych tłuszczy, pochodzących z roślin (np. awokado) oraz orzechów i nasion.

Różnorodne jadłospisy

Monotonia to prawdziwy koszmar każdej diety. Nasz catering dba więc o to, aby przygotowywane dla Was posiłki były nie tylko zdrowe, ale też zróżnicowane. W swoim planie żywieniowym znajdziesz więc dania główne, zupy, desery oraz przekąski. Posiłki będą podzielone w tak, abyście łatwo mogli je zabrać ze sobą do szkoły czy pracy. Wyznajemy zasadę, że w odpowiednio zbilansowanej diecie jest miejsce na wszystko! Poznaj nasze propozycje i ciesz się pełnowartościową dietą wegetariańską już teraz!